🇱🇻Gunta K. Awada - Make-Up Māksliniece & Zaļā Dzīvesveida Piekritēja

Divas man aktuālas tēmas šobrīd (par kurām vāros savā galvā) ir vegānisms un dabīgā kosmētika. Es gribētu, bet... Ielekt sev nezināmā dzīvesveidā ir grūti un ir jāvelta daudz laika, lai izraktos cauri informācijai, atrastu zīmolus un veikalus, kā arī sagatavotu argumentus radiem un draugiem. Nē, es vēl neesmu gatava, taču mani katru otro dienu kārdina Guntas posti Instagram (@blisslady84) un FB, kuros viņa rāda make-up, veidotus no dabīgas kosmētikas vai fantastiskas vegānas maltītes. 

Nolēmu aprunāties ar Guntu par vegānismu un dabīgo kosmētiku un izvilkt maksimāli daudz noderīgas informācijas tiem, kuri sper pirmos soļus šajā virzienā. 

GUNTA K. AWADA

Radoša Dvēsele, Make-Up Māskliniece, Sieva un 2 Kaķu Mamma Ar Uzdevumu Pierādīt, Ka Zaļais Dzīvesveids Var Būt Glamūrīgs

Sāksim ar lielo KĀPĒC ?

Atbalstu vegānisko dzīvesveidu un pie tā pieturos, jo dzīvnieku produkti cilvēkam vienkārši nav nepieciešami ! To ir diezgan grūti aptvert, jo gadsimtiem ilgi cilvēkiem bijusi uzspiesta pretēja informācija. Taču mūsdienās zinātnisku pierādījumu tam netrūkst. 

Vegānisms gan neaprobežojas tikai ar ēšanu, tas ir dzīvesveids - par labu sev pašam un citiem, par labu dzīvniekiem, par labu dabai. Piemēram, atsakos pirkt jebkādus dabīgās ādas izstrādājumus, kas, starp citu, izpelnās lielāku apkārtējo kritiku nekā “dīvainie” ēšanas paradumi.

Pastāsti par savu ceļu līdz vegānismam !

2012. gadā Lieldienu gavēņa rezultātā kļuvu par veģetārieti. Neviens un nekas mani nebūtu pārliecinājis atkal ēst gaļu - man to vienkārši neprasījās un tas likās cietsirdīgi. Tolaik nebija pat domas kļūt par vegāni, taču dzīve piespēlēja dažādus informācijas avotus, kas lika ieskatīties šajā dzīvesveidā padziļinātāk.

2014. gada garumā eksperimentēju ar šo ēšanas stilu un biju tā saucamais on-and-off vegāns. Pamazām sāku saprast, ka, nelietojot dzīvnieku produktus, man tos nemaz neprasās! Tādējādi, kopš 2015. gada atļaujos sevi saukt par vegāni. Taču vēl joprojām mācos tikt vaļā no gadiem ieaudzinātā uzskata jāēd, lai neaizvainotu …

Vai vegānisms mainīja arī citas tavas dzīves jomas, piemēram, skaistumkopšanu ?

Man vegānisms un dabīgā kosmētika iet roku rokā. Jo tīrāk ēdu, jo jūtīgāka un uztverošāka kļūstu. To pat grūti aprakstīt, bet ķimikālijas sāka traucēt. Protams, arī man sākotnēji bija stereotipiskais uzskats, ka dabīga dekoratīvā kosmētika spēj sniegt tikai dabīgu izskatu. Tā kā esmu vizāžiste, tad nolēmu dabīgo kosmētiku lietot tikai pati sev, bet klientiem piedāvāt ierasto. Meklējumu rezultātā uzgāju ārkārtīgi milzīgu dabīgas dekoratīvās kosmētikas piedāvājumu.

Viss mainījās, kad saņēmu savu pirmo dabīgās dekoratīvās kosmētikas sūtījumu un sapratu - šie produkti darbojas tik pat efektīgi kā jebkuri parastās dekoratīvās kosmētikas produkti ! Tā nu pamazām sāku nomainīt visu kosmētiku uz dabīgo, kas man aizņēma veselu gadu.

No šā gada marta pilnībā lietoju tikai dabīgu kopjošo un dekoratīvo kosmētiku un piedāvāju to arī kā vizāžiste.

 Vegāniskas brokastis

Vegāniskas brokastis

Kāda ir atšķirība starp parasto un dabīgo kosmētiku ?

Vienkārši un īsi izsakoties parastā kosmētika ir kaitīga gan lietotājam, gan videi, bet dabīgā kosmētika nav kaitīga ne lietotājam, ne videi. Tieši otrādi - tā ir lietotājam labvēlīga.

Parastā kosmētika ir pilna ar ķimikālijām, kas izjauc cilvēka hormonālo darbību un var būt palīgkomponents dažādu pat letālu slimību izraisīšanā / attīstībā. Ja aizdomājas, cik daudz dažādus kosmētikas produktus katrs lietojam ikdienā un cik daudz tas ir gada griezumā un, ka beigās tas viss nonāk atpakaļ Zemē (jo nekur citur jau tam nav kur likties), tad pārņem šausmas, ja zina, ka visi šie produkti satur kaitīgas vielas... Lietojot šos produktus katrs kaitējam ne tika paši sev, bet planētai kopumā.

Kā vegāns dzīvesveids ietekmēja tavu veselību un pašsajūtu ?

Lai gan varu droši apgalvot, ka vegānisms un dabīgā kosmētika pozitīvi ietekmē manu ikdienas pašsajūtu, tā tomēr ir atkarīga no kopējā dzīvesveida, kas ietver visas jomas - gan fizisko, gan garīgo, gan mentālo, gan emocionālo. Ir starpība, vai piekop veselīgu dzīvesveidu, vai nē. Arī vegāns var no rīta līdz vakaram ēst vegāniskos burgerus un kartupeļus frī - tas pašsajūtu, protams, neuzlabos, pat ja esi vegāns.

Kad lietoju veselīgu vegānu pārtiku, jūtos fantastiski ! Gan fiziskā, gan emocionālā plānā. Kopš kļuvu par vegāni esmu kļuvusi krietni jūtīgāka un uztverošāka pret visu - līdz ko uzņemu "sliktu" pārtiku, to uzreiz izjūtu... Tāpēc visbiežāk izvēle iet par labu veselīgam uzturam. Dabīgā kosmētika visvairāk izmaiņas ieviesusi laikam manā emocionālajā pasaulē, jo jūtos tīrāka :) Arī izskata ziņā - āda šķiet labākā stāvoklī.

Padalies ar savu mīļāko recepti, kura garšos pat ne-vegāniem !

Tā kā praktiski katru rītu sāku ar kokteili un tas ir vieglākais veids, kā dabūt iekšā augļus un / vai dārzeņus un tas garšo visiem, tad labprāt padalīšos ar savu šī brīža iecienīto apelsīnu-šokolādes kokteili:

Sastāvdaļas :
• Sula no 1 liela apelsīna
• 3 banāni (jo gatavāki, jo garšīgāks kokteilis)
• ~2 tējk. kakao pulvera
• ~2-3 ēd.k. auzu pārslas, aplietas ar ūdeni
• Augu piens + nedaudz ūdens (lieku saldinātu sojas pienu; ja tas nav saldināts, pievieno kļavu sīrupu)

Pagatavošana :
Visu liec blenderī un blenderē līdz vienmērīgai konsistencei. Dzer no mīļākās glāzes! ☺

GUNTA IESAKA

Vegāniskas vietas Rīgā
BonCafe, Raw Garden, Fat Pumpkin

Dabīgās kosmētikas zīmoli
100% Pure (pasūti eu.100percentpure.com)
Sante (nopērkama veikalos Biotēka)
Lavera (meklē veikalos Lavandas)
Jane Iredale (nopērkama Londonā)
dabīgo kosmētiku vari pasūtīt contentbeautywellbeing.com

Vegānisku ēdienu receptes
veganricha.com
egglesscooking.com

Instagram iedvesma
@bonnyrebecca
@elavegan
@fullyrawkristina
@rawvana
@infinitewaters
@anniejaffrey
@organicbunny
@terimiyahira
@blushingbme
@britaniefaith

Meklē draugus
Latvijas Facebook lapā Vegan Latvia
Grupā Jā, tas ir vegānisks !


YOU MAY ALSO ENJOY