CRUELTY-FREE

KO NOZĪMĒ CRUELTY-FREE ?

Apzīmējums cruelty-free nozīmē netestēts uz dzīvniekiem. Lai zīmols iegūtu cruelty-free statusu, tā produkti nedrīkst būt testēti uz dzīvniekiem nevienā posmā, sākot no izstrādes līdz pārdošanai. 

KLUPŠANAS AKMEŅI

Tikai gala produkts nav testēts uz dzīvniekiem
Ja zīmols iepērk izejvielas no 3. personām, ir svarīgi pārliecināties, ka arī tās nav testētas uz dzīvniekiem. Zīmoli, kuri sevi nopietni pozicionē kā cruelty-free noteikti būs izsekojuši, lai arī pirmajā ķēdes posmā viss būtu kārtībā. Diemžēl šo informāciju nevar uzzināt nekā savādā, kā vien vēršoties pie zīmolu pārstāvjiem. 

Zīmols pieder lielākam uzņēmumam, kurš nav cruelty-free
Ir vairāki milzīgi uzņēmumi, kā piemēram, L'Oreal, Estee Lauder, kuriem pieder lielākā daļa kosmētikas zīmolu. Šajā jautājumā domas dalās. 

Only when required by law jeb izņemot gadījumus, kad to pieprasa likums.
Lielakā daļā zīmolu apraksta savu darbību kā cruelty-free, pievienojot frāzi except only when required by law. Tas nozīmē, ka paši zīmolu pārstāvji un darbinieki neveic nekādus testus uz dzīvniekiem un visdrīzāk nepieprasa tos veikt 3. personām, taču piekrīt to veikšanai, kad šādus testus pieprasa likums. Šobrīd vienīgā valsts, kura pieprasa importēto kosmētikas produktu obligātu testēšanu uz dzīvniekiem ir Ķīna. Ņemot vērā faktu, ka testus uz dzīvniekiem apmaksā pats zīmols, tādējādi atbalstot šo sistēmu, tas vairs nevar tikt uzskatīts par cruelty-free.

LIKUMI DAŽĀDĀS VALSTĪS

Eiropas Savienībā ir aizliegta kosmētikas produktu testēšana uz dzīvniekiem kopš 2014. gada 1. marta. 

Amerikā ir brīvība.

Brazīlijā tiek pieprasīta kosmētikas produktu testēšana uz dzīvniekiem.

Austrālijā ir atļauta

Ķīnā likums pieprasa kosmētikas produktu testēšanu uz dzīvniekiem.

IZŅĒMUMI ĶĪNĀ

Honkonga

Interneta veikali 

LOGO